Description
Three fine strands of gold rope chain combine in one elegant bracelet. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.35 mm |
| Chain Type : | Strand |
Three fine strands of gold rope chain combine in one elegant bracelet. Secured with a lobster clasp.
| Metal : | 10K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.35 mm |
| Chain Type : | Strand |
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 1.9 grams |
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| METAL | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.25 in |
| CHAIN TYPE | Strand |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
© Copyright 1993-2026. All Rights Reserved