Description
Lite rope chain bracelet crafted in 14k yellow gold measuring 1.5 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.50 mm |
| Chain Type : | Rope |
Lite rope chain bracelet crafted in 14k yellow gold measuring 1.5 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.50 mm |
| Chain Type : | Rope |
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 0.7 grams |
| 8 | 0.9 grams |
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Size | 7, 8 |
| METAL | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Rope, |
| CHAIN TYPE | Rope |
| Adjustable Size | Rope |
| Approximate Weight | 0.7 gram(s) |
| BRAND | Not Applicable |
| MAIN STONE | Not Applicable |
| METAL PURITY | Not Applicable |
| STYLE | Not Applicable |
| TYPE | Not Applicable |
| CHAIN CLASP | Lobster Clasp |
| STYLENAME | Fancy,Rope, |
| MPN | Not Applicable 14K 7bc90a64-24c7-49b |
| Condition | New with packaging |
© Copyright 1993-2026. All Rights Reserved