Description
Eye-catching curves of polished 14k yellow gold are knotted elegantly to create this unusual cross pendant.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Item Width : | 0.70 in |
| Item Height : | 1.30 in |
Eye-catching curves of polished 14k yellow gold are knotted elegantly to create this unusual cross pendant.
| Approximate Weight : | 1.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Item Width : | 0.70 in |
| Item Height : | 1.30 in |
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| METAL | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cross |
| ITEM HEIGHT | 1.30 in |
| ITEM WIDTH | 0.70 in |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |
© Copyright 1993-2026. All Rights Reserved