Description
14k Yellow Gold 3mm Polished Lite Anchor Chain with Lobster Clasp. Available in 18 inches, 20 inches, 22 inches and 24 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.00 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Anchor |
14k Yellow Gold 3mm Polished Lite Anchor Chain with Lobster Clasp. Available in 18 inches, 20 inches, 22 inches and 24 inches.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.00 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Anchor |
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 4.7 grams |
| 20 | 5.2 grams |
| 22 | 5.7 grams |
| 24 | 6.2 grams |
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| METAL | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 3.00 mm |
| CHAIN TYPE | Anchor |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Anchor |
| Approximate Weight | 4.6 gram(s) |
© Copyright 1993-2026. All Rights Reserved