Description
Exquisite faceted detailing highlights the ethereal appeal of these round stud earrings. Designed in 14k yellow gold.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.9 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 7.00 mm |
Exquisite faceted detailing highlights the ethereal appeal of these round stud earrings. Designed in 14k yellow gold.
| Approximate Weight : | 0.9 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 7.00 mm |
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| METAL | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Studs |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Push Back |
| LENGTH | 0.25 in |
| Approximate Weight | 0.9 gram(s) |
© Copyright 1993-2026. All Rights Reserved